Існує кілька видів натяжних стель. Це тканинні і плівкові, або з полівінілхлориду. Для ванній найкраще підійде останній вид, так як він не сприйнятливий до великої кількості вологи, прекрасно переносить попадання води, не потребує особливого і специфічному догляді.
Особливості натяжних стель
Плівкові натяжні стелі мають свої особливості, які сприяють їх використанню у ванній кімнаті:
- Легкість в установці.
- Можливість демонтажу.
- Захист приміщення від бруду і пилу.
- Прийнятне співвідношення «ціна-якість».
- Великий вибір кольорів і форм.
- Можливість фотодруку.
- Безшовне полотно на ширині до п’яти метрів.
- Легкість у догляді.
- Така натяжна стеля може бути глянцевим, матовим, дзеркальним.
Як же співвіднести дизайнерські стилі і натяжні стелі у ванній?
У ванній кімнаті можна використовувати різні дизайнерські стилі оформлення інтер’єру. При цьому потрібно поєднувати кольорову гаму і фактуру натяжної стелі, малюнок на ньому, можливу підсвічування, для створення закінченого і естетично прийнятного способу.
У ванну підійдуть як класичні та етнічні стилі, так і сучасні. Розглянемо деякі з них.
Етнічні стилі у ванній
Японський. Тут переважає легкість і гармонія. Найпопулярніші матеріали: дерево, тканини, папір. Допускаються аксесуари, такі як камені, дерева бонсаї, килимки з циновки, пуфики. Для натяжних стель найкраще вибрати білий колір, бежевий, молочний, світло-рожевий. Дуже добре буде виглядати фотодрук з квітучою сакурою. Для даного стилю краще взяти матовий натяжна стеля, а й глянець теж допускається.
Єгипетський. Тут наголос робиться на настінні розписи, легкі тканини, жовті тони, грубі фактури каменів, аксесуари з природного матеріалу. Натяжна стеля краще зробити пісочного, світло-жовтого, коричневого або бежевого кольорів. Добре буде виглядати фотодрук із зображенням пірамід, сфінкса, фараонів, відомих людей того часу, єгипетських розписів, пейзажів пустелі і сонця.
Мексиканський. Тут переважають яскраві фарби, контраст, змішання стилів і форм. Добре в даному стилі виглядає кольорова кахельна плитка з різними візерунками. Для натяжної стелі добре підійде як світлі, так і темні відтінки жовтого, синього, оранжевого, фіолетового, зеленого, червоного, коричневого. Головне тут — це використання разом на перший погляд абсолютно не поєднуються відтінків. Такий стиль створює атмосферу спекотного літа, карнавалу і свята.
Класичні стилі
Бароко. Тут переважають химерні форми і розкішні матеріали. Вітається багато золота, каменів (нехай навіть і не справжніх), фрески, орнаменти, як на стелі, так і на стінах і меблів. Для натяжних стель краще використовувати білий колір, бежевий, світло-сірий, світло-коричневий, молочний, світло-блакитний. Добре виглядає точкове освітлення.
Ампір. Цей стиль має багато схожого з попереднім. Однак в ньому використовуються більш прості матеріали, переважає велика легкість меблів, стають більш продуманими аксесуари. Хоча відтінки для натяжної стелі можна використовувати ті ж, в стилі ампір допустима фотодрук із зображенням рослинних візерунків, абстрактних ліній, поєднання декількох кольорів.
Сучасні стилі
Хай тек. Тут переважають правильні геометричні форми, патологічна функціональність і ультросучасні. Такий стиль у ванній кімнаті може поєднувати кахельну плитку, мармур, пластик, скло і метал. Для натяжних стель краще підійдуть кольори: білий, сірий, чорний. Можливі малюнки з кольоровими розводами і смужками, але в такому випадку це має бути єдиною кольорова пляма в інтер’єрі. Добре тут буде виглядати точкове освітлення.
Лофт. Даний стиль поєднує в собі риси подібності покинутого горища або заводу. Переважали не забита цегляна кладка або стилізація під неї, оголені комунікації на потоці або стінах, елементи з дерева і металу, великі і просторі приміщення. Для натяжної стелі підійде практично будь-які кольори. Але вони не повинні бути сильно яскравими. За допомогою фотодруку можна створити щось на зразок необробленої поверхні, стилізацію під цеглу.
Висновки
Отже, натяжна стеля у ванній кімнаті може поєднувати в собі особливості дизайнерського стилю і цілком функціональне використання. Така обробка допомагає зануритися в етнічні мотиви, доторкнутися до палацових стилям, оформити свій інтер’єр в сучасних і модних традиціях.
Для ванни найкраще використовувати плівковий натяжна стеля. Він може бути багаторівневий, ділити ванну на кілька функціональних зон, поєднувати різні варіанти підсвічування. Вибір колірної гами залежить від конкретного дизайнерського стилю оформлення інтер’єру, розмірів приміщення, уподобань господарів. У ванну підійде абсолютно будь-який варіант оформлення, головне це правильно поєднувати відтінки і аксесуари, підібрати відповідні матеріали і використовувати тільки якісну обробку, яка буде радувати багато років.