Демонтаж натяжної стелі

Якщо Вашу кімнату прикрашає натяжная стельова конструкція, то що-небудь робити з нею не доведеться ще протягом найближчих п’ятдесяти років. Півстоліття — це далеко не граничний термін експлуатації. Приблизно стільки ж років виповнилося найпершим натяжних стель, придуманим і встановленим в далекій Франції. Досі вони вірою і правдою служать своїм господарям, радуючи око бездоганним зовнішнім виглядом. Однак іноді виникають обставини, коли доводиться робити демонтаж полотна. Розглянемо їх по порядку.

Затоплення
Від води з верхніх поверхів або протекшей даху не застрахований ніхто. Що вдієш, адже стан більшості вітчизняних будівель залишає бажати кращого — труби і стояки оновлюються рідко. Та й сусіди зверху іноді втрачають пильність: забувають вчасно усувати несправності в пральній машинці, залишають кран відкритим без нагляду або забувають перекривати вентилі, йдучи з дому (на випадок аварії водопроводу).

Натяжна стеля в цій ситуації поводиться гідно. Він збирає на своїй поверхні всю воду, при цьому розтягуючись. Якщо її кількість незначна, то турбуватися нема про що — аби вона не замикала внутрішню електропроводку і не була брудною (що важливо для напівпрозорої плівки ПВХ). З часом вода сама випаровується, причому безслідно. А ось якщо затоплення значне, то доводиться зливати рідину навіть разом зі зняттям покриття, яке провисає від тяжкості майже до самої підлоги.

Інтер’єр

В даному випадку приводом для переустановлення буде виключно бажання змінити обстановку. Термін служби готового натяжної стельового вироби настільки великий, що Вашим онукам явно захочеться привести його до сучасного вигляду. Нові меблі, стіни, підлога — все це вимагає відповідного оформлення стелі.

Як знімається натяжний полотно?

Тут потрібно відштовхуватися від способу, яким його встановлювали. Кріплення буває трьох видів:

клинове;
Кулачкове;
гарпуни.
Дізнатися тип кріплення досить просто — достатньо прочитати договір про виконані роботи. Там повинно бути все прописано, а якщо ні, то дочитайте цю статтю до кінця, і Вам стане все зрозуміло.

Гарпуни кріплення

По краях викроєного згідно креслення плівкового матеріалу приварена спеціальна окантовка у вигляді гачків. Ця вставка з гачків називається гарпуном і має конфігурацію, відповідну монтажним пазах у каркасі. Гарпун повинен підходити до багета, як ключ до замка. З’єднання гарпуна з полотном надійне і виконується із застосуванням ТВЧ-верстата. Цей спосіб найбільш популярний, оскільки технологія дозволяє легко встановлювати і демонтувати стелю, а поверхня за рахунок натягу після охолодження не залишає місця вадам і нерівностей. При цьому каркас з профілів (вони ж називаються багетами) залишається не порушеним в повторних роботах.

Кулачкове кріплення

Цей вид установки здається найпростішим, оскільки закріплює механізм спрацьовує за принципом самозажіма. Дії при цьому найпростіші — полотно заводиться в замкову щілину і згодом підтягується на себе. Кулачок (частина кріплення) не допускає виведення матеріалу з захоплення.

Клинове кріплення

Тут ще простіше (див. Схему) — профіль в стіні приймає полотно, яке фіксується клином. При цьому використовується декоративна планка, яка не тільки прикрашає, але й додатково фіксує.

Готуємося до демонтажу полотна

Якщо рішення прийнято остаточно, і Ви не бажаєте викликати майстрів компанії, то приготуйте:

Шпателі для оздоблювальних робіт, середній і звичайний. Краще, якщо вони будуть не металевими, а пластмасовими, щоб не пошкодити необережним рухом полотно. Якщо такого немає, то постарайтеся сточити гострі краї шпателя, щоб вони не були такими. В крайньому випадку, обмотайте його скотчем.
Ножик, викрутка і тонкогубци.
Стіл, драбина, щоб дістатися і комфортно працювати на висоті.
Рукавички.
Електрична або газова теплова гармата. У господарстві таких апаратів, як правило, не буває. Доведеться пошукати у знайомих будівельників або взяти в оренду на день в спеціалізованому магазині. Гармата потрібна тільки для полотна з ПВХ-плівки.
Запрошуємо напарника, оскільки одному ніяк не впоратися.
Знімаємо вінілове полотно

Перш за все, з приміщення видаляється все, що може постраждати від нагріву до 65С. Це кімнатні рослини, акваріуми, клітки з гризунами, картини маслом. По-хазяйськи оцінюєте можливий збиток і намагаєтеся його мінімізувати.
Знімаєте з себе зайвий одяг і включаєте теплову гармату. Коли термометр покаже приблизно 60-70С, можна приступати до роботи.
При гарпунної системі знімаєте декор і захоплюєте Тонкогубці гарпун (Не полотно!). Коли край полотна звільниться, руками витягаєте решта полотно від кута до центру. Працюйте в рукавичках, щоб не залишити слідів.
При гарпунної системі все відбувається аналогічно. Клин витягується за допомогою Тонкогубці або викрутки (як Вам зручніше).
Знімаємо безшовне тканинне полотно

Теплова гармата не буде потрібно. Тканина знімається від центру до кутів. Особливої ​​різниці в порівнянні в вінілової плівкою немає.

Ось і всі премудрості демонтажу полотна натяжної стелі. Головне — залишити матеріал в цілості й схоронності. Сумніваєтеся у своїх здібностях — запрошуйте майстрів. Майте на увазі, що ламати — не будувати. Зняти полотно зможе кожен, а от відновити його на місце — це спірне питання. Сподіваємося, що наші рекомендації виявляться корисними.

Якщо ж у чомусь є сумніви — не потрібно експериментувати. Невдала спроба зняти полотно може обернутися необоротним пошкодженням полотна, порушенням конструкції каркаса. Відновлювати все одно доведеться, але це буде коштувати грошей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>